Kochamy napoje gazowane, bo są słodkie i zimne, ale musimy wiedzieć, że w rzeczywistości napoje gazowane typu cola są naszym największym wrogiem i nie chodzi tutaj tylko o nasze zdrowie, zęby, ale również sylwetkę.
Jak pokazują badania główną przyczyną otyłości wśród wielu ludzi na całym świecie nie są posiłki, a napoje, które do nich pijemy. Jeśli na obiad zjemy nawet większy posiłek, który ma 800 kalorii, a do tego wypijemy 0,5 litra coli, co daje 500 kalorii to bilans jest naprawdę nieciekawy. Gdybyśmy do tego samego posiłku wypiło 0,5 litra wody nasz organizm doceniłby to i od razu poczulibyśmy się dużo lepiej.
Niestety, pomimo wielu apeli ze strony dietetyków i lekarzy wciąż sięgamy po słodkie napoje. Zamiast wody wypijamy soki, napoje gazowane i niegazowane, dostarczając tym samym naszemu organizmowi dodatkowych, pustych kalorii. Starajmy się tego unikać, wybierzmy zdrowszą wodę lub herbatę, najlepiej zieloną, która doskonale przyspiesz metabolizm i wspomaga spalanie kalorii, co jest ważne, jeśli walczymy o szczupłą sylwetkę.

You may also like